PSY VHODNÉ K DEŤOM

Mnoho detí chce svojho psíka. Nemyslíme si, že by sme im to mali zakazovať. Ak vyberiete správneho psíka, určite to prinesie viac pozitív ako negatív.

Avšak, treba sa rozhodnúť správne. Nie vždy je správnym riešením malé šteniatko. Ak sa o toto šteniatko nedostatočne staráme (viď body vyššie), vyrastie z neho nevychovaný a nezvládnuteľný pes. Nakoniec tento pes skončí v útulku ako nechcený. Častokrát je vhodnejší ako prvý pes v rodine starší psík, nie šteniatko. Mnoho našich psíkov už má nejaké návyky. Niektoré psy vydržia niekoľko hodín bez venčenia, keď sme v školách alebo v práci. Mnoho psíkov je už vybujarených a nemajú tendenciu ničiť všetko, čo im príde pod ňufák. Oceníme to najmä my rodičia.

Netreba však zabúdať na to, že keď prvé nadšenie zo psíka opadne, pribudne veľa povinností aj nám, rodičom. Samy sme často unavený a po práci by sme si chceli oddýchnuť a mať kľud. Viete si predstaviť, mať doma nevyjašené šteňa?

V útulku máme rôznych psíkov, týchto psíkov odporúčame k deťom. Ak si nejakého vyberiete, môžete ho prísť k nám pozrieť a vyskúšať si ho spolu s vaším dieťaťom/deťmi.